Büyü Nedir ve Büyü Çeşitleri Nelerdir?

büyü

büyü

Büyü; günümüzde çoğu insanın arapça, ibranice yazı ve muskadan ibaret olduğunu zannediyor. Ya da yalnızca yazı ve muska ile bozulduğunu zannediyor. Bu yanlış bir düşüncedir. Büyü dediğimiz vaka 3 harfli musallatıdır. Yani cinler dediğimiz varlıklar, şeytani bir hoca tarafından yapılan çalışmalar sonrası ortaya çıkan vakalara büyü vakası denir.

Büyü Ne İşe Yarar?

Büyü; kişilerin aklına, fikrine, beynine, kalbine ve iradesine hükmeder. Dilediği şekilde istediği gibi yönlendirmesine vesile olur. Bu sebepten ötürü günümüzde zor yaşayan insanlar, büyü sayesinde hayatını kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Tabii bu bir çözüm değil. Büyü başvurmak bütün dinlerde yasaklanmıştır. İlmi kudreti olan insanlar sadece bu işlemi yapabilir. Çünkü ilmi kudreti sağlam olmayan insanlar asla bu işlemleri yapamaz ve tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.

Büyüler Türleri Nelerdir?

2 farklı büyü türü vardır. Bunlar Ak Büyü ve Kara Büyü olarak adlandırılır. Büyülerin yapılış amacı iyi niyet ise ak büyü, kötü niyetle yapılıyorsa kara büyü olarak geçer.

Ak Büyüler çok farklı amaçlarla yapılabilmektedir. Bunlardan en çok bilinenleri ise Aşk büyüsü, aşık etme büyüsü, giden sevgiliyi geri getirme büyüsü,canbar aşk büyüsü, adet kanı büyüsü, giden eşi geri getirme büyüsü, evlilik büyüsü, muhabbet büyüsü, şifa büyüsü, kısmet açma büyüsü, şans büyüsü, eşleri birbirine bağlama büyüsü gibi ak büyüler yapılmaktadır.

Kara büyülerde çok farklı amaçlarla yapılabilmektedir. Bunlardan en çok bilinenleri ise Ölüm büyüsü, hastalık büyüsü, domuz yağı büyüsü,sabun büyüsü, kabala büyüsü, 41 dikiş büyüsü, ayırma büyüsü, soğutma büyüsü, yuva yıkmak için yapılan büyülerdir.